Zespół

Ania

Agata

Beata

Emilia

Renata

Iza

Joanna K

Małgorzata i Manuela

Olga

Joanna S

Ewa

Izabela

Szukamy ciekawych ludzi, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Będzie nam miło, jeśli zgłosisz się i dasz się poznać!

Ania

Jestem nauczycielką z 7-letnim stażem w 3 różnych przedszkolach. Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim i na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłam kurs “Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą” z Porozumienia Bez Przemocy. Mam za sobą udział w kursie przedszkolnym w Polskim Instytucie Montessori. Przez wiele lat udzielałam się w organizacji Skauci Europy i byłam tam instruktorką skautową.

Dużo dobrego dało mi pochodzenie z wielodzietnej rodziny i bycie ciocią dla 12-rga bratanków w swojej rodzinie oraz praca w charakterze niani dla wielu warszawskich rodzin. Przede wszystkim, lubię rozmawiać z ludźmi, tymi dużymi i tymi małymi. Najważniejsze hasło w mojej pracy to RELACJA. W swojej pracy szukam sposobów, jak ulepszać rzeczywistość i jak zadbać o potrzeby wszystkich zaangażowanych (dzieci, rodziców i nauczycieli). Inspiruję się różnymi metodami i pedagogami, żadna metoda nie wydaje mi się w całości idealna, ale każda mówi coś prawdziwego o byciu człowiekiem. Na przykład, od Marii Montessori biorę obserwację dziecka i pomaganie mu w byciu samodzielnym. Jestem zafascynowana przyrodą i tak jak mogę, zarażam tą fascynacją. Kiedy tylko mogę ładuję swoje baterie w przyrodzie, razem z moimi bliskimi, psem, ciastkiem i kubkiem flat white. Obecnie przygotowuję się do mojej nowej roli – bycia mamą.

Agata

Ukończyłam studia magisterskie na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie w zakresie pedagogiki ze specjalnością resocjalizacyjną. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. moje doświadczenie zawodowe zdobywałam jako praktykant w Domu Dziecka, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci, a od 2009 roku jako wychowawca prowadzący grupy żłobkowe.
Moim życiowym celem jest praca z najmłodszymi dziećmi, która daje mi wiele radości, satysfakcji, oraz poczucie spełnienia jako pedagog.
Jestem osobą cierpliwą, pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Staram się być czujnym obserwatorem dziecka, podążać za nim jednocześnie pomagać mu odkryć siebie i odnaleźć to co w nim samym jest najlepsze. Daję dzieciom czas i swobodę działania aby same, już od najmłodszych lat mogły podejmować swoje świadome decyzje. Każdy uśmiech dziecka traktuję jako sukces gdyż „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” ( J.Korczak)
Prywatnie jestem mamą trójki chłopców: Tadzia i bliźniaków Leosia i Ignasia.
Beata

Ukończyłam kurs „Opiekunki w żłobku i klubie dziecięcym”. Ukończyłam kurs NVC „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą”.
Jestem osobą cierpliwą, życzliwą, empatyczną i gotową na wszelkie wyzwania. W wolnych chwilach spędzam czas z moją córką, jeżdżę na rowerze, czytam książki, z chęcią kiedy jest możliwość podróżuje.
W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie ich dobro, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Zadowoleniem z wykonywanej pracy daje mi widok uśmiechu na twarzy dziecka, kiedy widzę jak rosną, rozwijają się, poznają świat i osiągają swoje małe sukcesy.

Emilia

Jestem nauczycielem kontraktowym i absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o specjalizacji Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyłam studia podyplomowe na WSKZ o specjalizacji Edukacja Montessori w przedszkolu. Uważam, że pedagogika i podejście do dziecka, które proponuje Maria Montessori to klucz to szczęśliwego dzieciństwa i sukcesywnego rozwoju intelektualnego. Posiadam certyfikaty z ukończonych kursów takich jak: metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn I stopnia, arteterapii, bajkoterapii. Ukończyłam kurs z terapii ręki oraz mediacji z rodzicami. Jestem osobą energiczną, empatyczną i nastawioną na kreatywne spędzanie czasu. Uwielbiam uprawiać sport w różnej postaci oraz czytać książki psychologiczne, a także kryminały. Praca z dziećmi to moja pasja, a dzięki zdobytym kwalifikacjom mogę ją realizować i wkładać w nią serce. Moje motto to „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” -Albert Einstein-

Renata

Jestem osobą bardzo ciepłą i wrażliwą na potrzeby dzieci. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie bo każde z nich jest inne i poświęcam mu 100% swojej uwagi aby poczuło się bezpieczne i kochane. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem dlatego też zdobyłam niezbędne kwalifikacje, abym mogła je realizować. Jestem osobą kreatywną z głową pełną pomysłów ale także cierpliwą, wesołą i odpowiedzialną. Bardzo lubię wykonywać swoją pracę, a uśmiech każdego dziecka jest dla mnie największą nagrodą i daje mi satysfakcję.

Iza

 Aby praca stała się prawdziwą przyjemnością należy odkryć swój wrodzony talent i za nim podążyć. Moja droga do odnalezienia zawodowego powołania była dość długa i zawiła. Pracowałam jako sekretarka i asystentka szefa w dużych firmach, pomagałam rozwijać rodzinny biznes w branży gastronomicznej, prowadziłam własną działalność gospodarczą, aż kilkanaście lat temu trafiłam do przedszkola, gdzie jako pomoc nauczyciela zorientowałam się, że nie tylko mam naturalną zdolność do zjednywania sobie dzieci, ale i że obcowanie z małymi ludźmi daje mi ogromną satysfakcję. Po jakimś czasie podjęłam pracę w żłobku i przez kilka lat miałam przyjemność zarządzać nim jako kierowniczka. Jestem dumna z nieskazitelnych opinii i wysokich ocen wystawianych mi i mojej kadrze przez rodziców naszych podopiecznych.
Prywatnie jestem mamą dwojga dorosłych już dzieci, z którymi mam fantastyczny kontakt. Oprócz spędzania z nimi czasu uwielbiam książki, kilkunastokilometrowe spacery, interesuję się psychologią i rozwojem osobistym oraz wciąż uczę się czegoś nowego.

Joanna Krasoń


Jestem psycholożką z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i rodzicami.
Towarzyszę dzieciom w pokonywaniu trudności dnia codziennego, trudności
rozwojowych. Nie oceniam, a towarzyszę. Relacja z dzieckiem jest dla mnie kluczowa, do
każdego dziecka podchodzę indywidualnie. Nie brak mi uśmiechu i dobrej energii, która
jest walorem w pracy z mniejszymi z dziećmi, wtedy nasze relacje są autentyczne, oparte
na zaufaniu, bezpieczeństwie i co najważniejsze na swobodzie. Poza dawaniem wsparcia
dzieciom towarzyszę rodzicom, którzy szukają sposobów na to, żeby nie oszaleć, starając
się być najlepszym rodzicem dla swojego dziecka :). Wierzę w kompetencje dzieci i
rodziców. W swojej pracy wykorzystuję strategie psychologiczne, które pomagają w
zrozumieniu tworzywowych emocji dzieciom i ich rodziców. Bliskie mi jest rodzicielstwo bliskości. Swoją wiedzę poszerzam poprzez uczestnictwo w kursach, webinariach, dodatkowych studiach, ale największą wiedzę zdobywam pracując z dziećmi i rodzicami. W najbliższym czasie chcę poszerzyć swoją wiedzę o praktykę metody Kids Skills i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Małgorzata i Manuela

Duet Muzyka Mówi

Małgorzata Kożuchowska-Panek – certyfikowana instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci wg Music Learning Theory E. E. Gordona, a także metody Music Moves for Piano autorstwa Marylin Lowe. Muzykolożka, jedna z założycielek zespołu Muzyka Mówi, z którym w styczniu 2023 roku wydała album z autorską muzyką dla dzieci „Muzyka Mówi i śni o podróżach”. Prywatnie mama Zuzi i Julka.

Manuela Tatys
Od dziecka związana z muzyką poprzez szkoły muzyczne I i II stopnia w klasie Fortepianu oraz chóry, m.in. Poznański Chór Kameralny Bartosza Michałowskiego a obecnie VRC pod batutą Joanny Malugi.Zafascynowana Music Learnig Theory prof. Edwina E. Gordona, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających wg koncepcji MLT dla dzieci w wieku od 0 – 10 roku życia, a także  metody Music Moves for Piano autorstwa Marylin Lowe.
Prywatnie mama dwójki bardzo energicznych chłopców Leona i Rysia, którzy są ogromną inspiracją w szukaniu odpowiedzi na pytania „Jak uczymy się muzyki ?”. Współpracuje z zespołem Muzyka Mówi.
Olga

Jestem wieloletnią wolontariuszką warszawskiej fundacji dogoterapeutycznej „Przyjaciel”, prowadzącą zajęcia dogoterapii w wielu placówkach edukacyjnych. Jestem również autorką materiałów wykorzystywanych podczas zajęć oraz publikacji na temat korzystnego wpływu dogoterapii na rozwój dzieci. Posiadam dwa specjalistycznie szkolone, niebywale cierpliwe, wesołe i przyjazne psy ras: Golden Retriver LAKI i Nowofunland LUKA.

Joanna Skowrońska

Ukończyłam logopedię i pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, neurologopedię i surdologopedię na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie, terapię pedagogiczną w Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Jestem także providerem Neuroflow, terapeutą psychomotoryki oraz terapeutą miofunkcjonalnym. W dalszym ciągu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i kursach. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16, jako specjalista w ramach zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka zajmując się terapią neurologopedyczną dzieci z zaburzeniami rozwoju już od pierwszych miesięcy życia, a także prowadzę terapię logopedyczną dla każdej grupy wiekowej. Prywatnie jestem mamą dorosłych już dzieci i niepełnoletniego Bambo (Norweski Leśny). Jestem wegetarianką od 30 lat, fanką aktywnego stylu życia, mam pasje na które próbuję znaleźć czas (m in. taniec, joga, ekologia)

Ewa

Z wykształcenia i wieloletniej praktyki zawodowej jestem pielęgniarką. Od kilku lat zajmuję się również pracą z dziećmi, zwłaszcza tymi najmłodszymi. Staram się w nich rozwijać zdrowe nawyki higieniczne i zdrowotne. Dzieląc się swoją energią i optymistycznym podejściem do życia, przekazuję swoją wiedzę dzieciom o zdrowym odżywianiu, higienie i zdrowiu, a także wykonuję podstawowe bilanse dzieci. A przede wszystkim lubię nawiązywać relacje z dziećmi i z nimi przebywać, bawić się.

Izabela

Jestem doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego, pedagogiem specjalnym, animatorem kultury, wolontariuszem pomagającym osobom niepełnosprawnym, certyfikowanym instruktorem zajęć Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, instruktorem zajęć logorytmicznych, sensomotorycznych i muzycznych. Szczęśliwa mama, założycielka ”BLIŻEJ DZIECKA” – KREATYWNA EDUKACJA I WSPARCIE PEDAGOGICZNE, działalności oferującej atrakcyjne zajęcia dla dzieci oraz doradztwo pedagogiczne. Jestem kobietą energiczną, mam masę pomysłów. Praca z dziećmi daje mi siłę i spełnienie, a uśmiech dziecka to największa nagroda.