Zespół

Agata

Beata

Emilia

Renata

Ola

Ania

Joanna K

Małgorzata i Manuela

Olga

Joanna S

Ewa

Izabela

Szukamy ciekawych ludzi, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Będzie nam miło, jeśli zgłosisz się i dasz się poznać!

Agata

Ukończyłam studia magisterskie na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie w zakresie pedagogiki ze specjalnością resocjalizacyjną. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. moje doświadczenie zawodowe zdobywałam jako praktykant w Domu Dziecka, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci, a od 2009 roku jako wychowawca prowadzący grupy żłobkowe.
Moim życiowym celem jest praca z najmłodszymi dziećmi, która daje mi wiele radości, satysfakcji, oraz poczucie spełnienia jako pedagog.
Jestem osobą cierpliwą, pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Staram się być czujnym obserwatorem dziecka, podążać za nim jednocześnie pomagać mu odkryć siebie i odnaleźć to co w nim samym jest najlepsze. Daję dzieciom czas i swobodę działania aby same, już od najmłodszych lat mogły podejmować swoje świadome decyzje. Każdy uśmiech dziecka traktuję jako sukces gdyż „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” ( J.Korczak)
Prywatnie jestem mamą trójki chłopców: Tadzia i bliźniaków Leosia i Ignasia.
Beata

Ukończyłam kurs „Opiekunki w żłobku i klubie dziecięcym”. Ukończyłam kurs NVC „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą”.
Jestem osobą cierpliwą, życzliwą, empatyczną i gotową na wszelkie wyzwania. W wolnych chwilach spędzam czas z moją córką, jeżdżę na rowerze, czytam książki, z chęcią kiedy jest możliwość podróżuje.
W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie ich dobro, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Zadowoleniem z wykonywanej pracy daje mi widok uśmiechu na twarzy dziecka, kiedy widzę jak rosną, rozwijają się, poznają świat i osiągają swoje małe sukcesy.

Emilia

Jestem nauczycielem kontraktowym i absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o specjalizacji Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Ukończyłam studia podyplomowe na WSKZ o specjalizacji Edukacja Montessori w przedszkolu. Uważam, że pedagogika i podejście do dziecka, które proponuje Maria Montessori to klucz to szczęśliwego dzieciństwa i sukcesywnego rozwoju intelektualnego. Posiadam certyfikaty z ukończonych kursów takich jak: metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn I stopnia, arteterapii, bajkoterapii. Ukończyłam kurs z terapii ręki oraz mediacji z rodzicami. Jestem osobą energiczną, empatyczną i nastawioną na kreatywne spędzanie czasu. Uwielbiam uprawiać sport w różnej postaci oraz czytać książki psychologiczne, a także kryminały. Praca z dziećmi to moja pasja, a dzięki zdobytym kwalifikacjom mogę ją realizować i wkładać w nią serce. Moje motto to „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” -Albert Einstein-

Renata

Jestem osobą bardzo ciepłą i wrażliwą na potrzeby dzieci. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie bo każde z nich jest inne i poświęcam mu 100% swojej uwagi aby poczuło się bezpieczne i kochane. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem dlatego też zdobyłam niezbędne kwalifikacje, abym mogła je realizować. Jestem osobą kreatywną z głową pełną pomysłów ale także cierpliwą, wesołą i odpowiedzialną. Bardzo lubię wykonywać swoją pracę, a uśmiech każdego dziecka jest dla mnie największą nagrodą i daje mi satysfakcję.

Ola

Jestem studentką o profilu psychologicznym na Uniwersytecie SWPS. Od kiedy pamiętam ten kierunek bardzo mnie interesował, pogłębiałam wiedzę na “własną rękę”, więc bardzo cieszy mnie fakt, iż mogę teraz uczyć się pod patronatem profesjonalistów. Ważną część mojego życia stanowią podróże. Wracam z nich bogatsza o nowe doświadczenia, które inspirują mnie do dalszego rozwoju. Lubię również spędzać czas aktywnie. Jeżeli chodzi o moje doświadczenie w opiece nad dziećmi to wszystko zaczęło się, gdy pojawiła się na świecie moja siostra. Jest ona młodsza ode mnie o 8 lat, od razu byłam zaangażowana w opiekę nad nią. Później opiekowałam się dziećmi znajomych, aż finalnie rozpoczęłam współpracę ze żłobkiem. Byłam wychowawcą grupy liczącej ósemkę dzieci- najmłodsze miało 11 mies. (na początku współpracy), a najstarsze 2,5 roku.  Uwielbiam spędzać czas z dziećmi oraz wspierać je w rozwoju, tworzyć im bezpieczną strefę 😊

Ania

Jestem nauczycielką z 7-letnim stażem w 3 różnych przedszkolach. Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim i na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłam kurs “Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą” z Porozumienia Bez Przemocy. Mam za sobą udział w kursie przedszkolnym w Polskim Instytucie Montessori. Przez wiele lat udzielałam się w organizacji Skauci Europy i byłam tam instruktorką skautową.

Dużo dobrego dało mi pochodzenie z wielodzietnej rodziny i bycie ciocią dla 12-rga bratanków w swojej rodzinie oraz praca w charakterze niani dla wielu warszawskich rodzin. Przede wszystkim, lubię rozmawiać z ludźmi, tymi dużymi i tymi małymi. Najważniejsze hasło w mojej pracy to RELACJA. W swojej pracy szukam sposobów, jak ulepszać rzeczywistość i jak zadbać o potrzeby wszystkich zaangażowanych (dzieci, rodziców i nauczycieli). Inspiruję się różnymi metodami i pedagogami, żadna metoda nie wydaje mi się w całości idealna, ale każda mówi coś prawdziwego o byciu człowiekiem. Na przykład, od Marii Montessori biorę obserwację dziecka i pomaganie mu w byciu samodzielnym. Jestem zafascynowana przyrodą i tak jak mogę, zarażam tą fascynacją. Kiedy tylko mogę ładuję swoje baterie w przyrodzie, razem z moimi bliskimi, psem, ciastkiem i kubkiem flat white.

Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim.

Joanna Krasoń


Jestem psycholożką z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i rodzicami.
Towarzyszę dzieciom w pokonywaniu trudności dnia codziennego, trudności
rozwojowych. Nie oceniam, a towarzyszę. Relacja z dzieckiem jest dla mnie kluczowa, do
każdego dziecka podchodzę indywidualnie. Nie brak mi uśmiechu i dobrej energii, która
jest walorem w pracy z mniejszymi z dziećmi, wtedy nasze relacje są autentyczne, oparte
na zaufaniu, bezpieczeństwie i co najważniejsze na swobodzie. Poza dawaniem wsparcia
dzieciom towarzyszę rodzicom, którzy szukają sposobów na to, żeby nie oszaleć, starając
się być najlepszym rodzicem dla swojego dziecka :). Wierzę w kompetencje dzieci i
rodziców. W swojej pracy wykorzystuję strategie psychologiczne, które pomagają w
zrozumieniu tworzywowych emocji dzieciom i ich rodziców. Bliskie mi jest rodzicielstwo bliskości. Swoją wiedzę poszerzam poprzez uczestnictwo w kursach, webinariach, dodatkowych studiach, ale największą wiedzę zdobywam pracując z dziećmi i rodzicami. W najbliższym czasie chcę poszerzyć swoją wiedzę o praktykę metody Kids Skills i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Małgorzata i Manuela

Duet Muzyka Mówi

Małgorzata Kożuchowska-Panek – certyfikowana instruktorka zajęć umuzykalniających dla dzieci wg Music Learning Theory E. E. Gordona, a także metody Music Moves for Piano autorstwa Marylin Lowe. Muzykolożka, jedna z założycielek zespołu Muzyka Mówi, z którym w styczniu 2023 roku wydała album z autorską muzyką dla dzieci „Muzyka Mówi i śni o podróżach”. Prywatnie mama Zuzi i Julka.

Manuela Tatys
Od dziecka związana z muzyką poprzez szkoły muzyczne I i II stopnia w klasie Fortepianu oraz chóry, m.in. Poznański Chór Kameralny Bartosza Michałowskiego a obecnie VRC pod batutą Joanny Malugi.Zafascynowana Music Learnig Theory prof. Edwina E. Gordona, certyfikowany instruktor zajęć umuzykalniających wg koncepcji MLT dla dzieci w wieku od 0 – 10 roku życia, a także  metody Music Moves for Piano autorstwa Marylin Lowe.
Prywatnie mama dwójki bardzo energicznych chłopców Leona i Rysia, którzy są ogromną inspiracją w szukaniu odpowiedzi na pytania „Jak uczymy się muzyki ?”. Współpracuje z zespołem Muzyka Mówi.
Olga

Jestem wieloletnią wolontariuszką warszawskiej fundacji dogoterapeutycznej „Przyjaciel”, prowadzącą zajęcia dogoterapii w wielu placówkach edukacyjnych. Jestem również autorką materiałów wykorzystywanych podczas zajęć oraz publikacji na temat korzystnego wpływu dogoterapii na rozwój dzieci. Posiadam dwa specjalistycznie szkolone, niebywale cierpliwe, wesołe i przyjazne psy ras: Golden Retriver LAKI i Nowofunland LUKA.

Joanna Skowrońska

Ukończyłam logopedię i pedagogikę specjalną na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, neurologopedię i surdologopedię na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie, terapię pedagogiczną w Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Jestem także providerem Neuroflow, terapeutą psychomotoryki oraz terapeutą miofunkcjonalnym. W dalszym ciągu poszerzam swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w szkoleniach, konferencjach i kursach. Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16, jako specjalista w ramach zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka zajmując się terapią neurologopedyczną dzieci z zaburzeniami rozwoju już od pierwszych miesięcy życia, a także prowadzę terapię logopedyczną dla każdej grupy wiekowej. Prywatnie jestem mamą dorosłych już dzieci i niepełnoletniego Bambo (Norweski Leśny). Jestem wegetarianką od 30 lat, fanką aktywnego stylu życia, mam pasje na które próbuję znaleźć czas (m in. taniec, joga, ekologia)

Ewa

Z wykształcenia i wieloletniej praktyki zawodowej jestem pielęgniarką. Od kilku lat zajmuję się również pracą z dziećmi, zwłaszcza tymi najmłodszymi. Staram się w nich rozwijać zdrowe nawyki higieniczne i zdrowotne. Dzieląc się swoją energią i optymistycznym podejściem do życia, przekazuję swoją wiedzę dzieciom o zdrowym odżywianiu, higienie i zdrowiu, a także wykonuję podstawowe bilanse dzieci. A przede wszystkim lubię nawiązywać relacje z dziećmi i z nimi przebywać, bawić się.

Izabela

Jestem doświadczonym nauczycielem wychowania przedszkolnego, pedagogiem specjalnym, animatorem kultury, wolontariuszem pomagającym osobom niepełnosprawnym, certyfikowanym instruktorem zajęć Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, instruktorem zajęć logorytmicznych, sensomotorycznych i muzycznych. Szczęśliwa mama, założycielka ”BLIŻEJ DZIECKA” – KREATYWNA EDUKACJA I WSPARCIE PEDAGOGICZNE, działalności oferującej atrakcyjne zajęcia dla dzieci oraz doradztwo pedagogiczne. Jestem kobietą energiczną, mam masę pomysłów. Praca z dziećmi daje mi siłę i spełnienie, a uśmiech dziecka to największa nagroda.