Zespół

Ania

Beata

Agata

Zuzanna

Elvira

Emilia

Ola

Paulina

Olga

Kasia

Ewa

Karolina

Beata

Szukamy ciekawych ludzi, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Będzie nam miło, jeśli zgłosisz się i dasz się poznać!

Ania

Jestem nauczycielką z 7-letnim stażem w 3 różnych przedszkolach. Jestem absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim i na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Ukończyłam kurs “Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą” z Porozumienia Bez Przemocy. Mam za sobą udział w kursie przedszkolnym w Polskim Instytucie Montessori. Przez wiele lat udzielałam się w organizacji Skauci Europy i byłam tam instruktorką skautową.

Dużo dobrego dało mi pochodzenie z wielodzietnej rodziny i bycie ciocią dla 12-rga bratanków w swojej rodzinie oraz praca w charakterze niani dla wielu warszawskich rodzin. Przede wszystkim, lubię rozmawiać z ludźmi, tymi dużymi i tymi małymi. Najważniejsze hasło w mojej pracy to RELACJA. W swojej pracy szukam sposobów, jak ulepszać rzeczywistość i jak zadbać o potrzeby wszystkich zaangażowanych (dzieci, rodziców i nauczycieli). Inspiruję się różnymi metodami i pedagogami, żadna metoda nie wydaje mi się w całości idealna, ale każda mówi coś prawdziwego o byciu człowiekiem. Na przykład, od Marii Montessori biorę obserwację dziecka i pomaganie mu w byciu samodzielnym. Jestem zafascynowana przyrodą i tak jak mogę, zarażam tą fascynacją. Kiedy tylko mogę ładuję swoje baterie w przyrodzie, razem z moimi bliskimi, psem, ciastkiem i kubkiem flat white.

Beata

Ukończyłam kurs „Opiekunki w żłobku i klubie dziecięcym”. Ukończyłam kurs NVC „Język serca w pracy z dziećmi i młodzieżą”.
Jestem osobą cierpliwą, życzliwą, empatyczną i gotową na wszelkie wyzwania. W wolnych chwilach spędzam czas z moją córką, jeżdżę na rowerze, czytam książki, z chęcią kiedy jest możliwość podróżuje.
W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie ich dobro, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Zadowoleniem z wykonywanej pracy daje mi widok uśmiechu na twarzy dziecka, kiedy widzę jak rosną, rozwijają się, poznają świat i osiągają swoje małe sukcesy.

Agata

Ukończyłam studia magisterskie na Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie w zakresie pedagogiki ze specjalnością resocjalizacyjną. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. moje doświadczenie zawodowe zdobywałam jako praktykant w Domu Dziecka, w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci, a od 2009 roku jako wychowawca prowadzący grupy żłobkowe.
Moim życiowym celem jest praca z najmłodszymi dziećmi, która daje mi wiele radości, satysfakcji, oraz poczucie spełnienia jako pedagog.
Jestem osobą cierpliwą, pogodną i optymistycznie nastawioną do życia. Staram się być czujnym obserwatorem dziecka, podążać za nim jednocześnie pomagać mu odkryć siebie i odnaleźć to co w nim samym jest najlepsze. Daję dzieciom czas i swobodę działania aby same, już od najmłodszych lat mogły podejmować swoje świadome decyzje. Każdy uśmiech dziecka traktuję jako sukces gdyż „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” ( J.Korczak)
Prywatnie jestem mamą trójki chłopców: Tadzia i bliźniaków Leosia i Ignasia.
Zuzanna

Uwielbiam kontakt z dziećmi, ich energię, radość i ciągły rozwój. Przebywanie z dziećmi jest dla mnie bardzo wartościowe i czuję, że ubogaca mnie wewnętrznie. Próbuję zachęcić dzieci do poznawania świata przy pomocy zajęć plastycznych, organizowanych w formie zabawy. Najważniejsze jest dla mnie wypracowanie indywidualnej relacji z dziećmi w taki sposób, aby czuły się one w żłobku bezpieczne i rozumiane. W końcu na ten moment jest to ich drugi dom.
Interesuję się filmami i modą, dlatego zdecydowałam się studiować kostiumografię. Moim kolejnym zainteresowaniem jest psychologia; staram się pogłębiać wiedzę na ten temat, czytając książki czy też słuchając wykładów.

Elvira
Ukończyłam pedagogikę przedszkolną i mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi w przedszkolu i żłobku. Moim zadaniem w pracy z dziećmi nie jest przerobienie lub reedukacja dziecka, ale zrozumienie i zaakceptowanie go takim, jakim jest. W swojej pracy wykorzystuję różne techniki i metody pedagogiczne, różnorodne materiały dydaktyczne i zabawki. Staram się dawać dzieciom jak najwięcej i prezentować zagadnienia w ciekawy sposób.
Życie nauczyciela to życie wypełnione dźwięcznym śmiechem, piosenkami, grami, dowcipami, czasem łzami, ogólnie wszystkim, czego pełne jest dzieciństwo. Dlatego mogę powiedzieć o sobie, że jestem osobą z dużym optymizmem i poczuciem humoru.
W czasie poza pracą dużo zajmuję się rodziną, synami. Bardzo lubię jazdę na rowerze i hulajnodze oraz nasze rodzinne wędrówki po górach. Uwielbiam też robić na drutach.
Emilia

Jestem nauczycielem kontraktowym i absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie o specjalizacji Pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Kończę studia podyplomowe na WSKZ o specjalizacji Edukacja Montessori w przedszkolu. Uważam, że pedagogika i podejście do dziecka, które proponuje Maria Montessori to klucz to szczęśliwego dzieciństwa i sukcesywnego rozwoju intelektualnego. Posiadam certyfikaty z ukończonych kursów takich jak: metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn I stopnia, arteterapii, bajkoterapii. Obecnie kończę kurs z terapii ręki oraz mediacji z rodzicami. Jestem osobą energiczną, empatyczną i nastawioną na kreatywne spędzanie czasu. Uwielbiam uprawiać sport w różnej postaci oraz czytać książki psychologiczne, a także kryminały. Praca z dziećmi to moja pasja, a dzięki zdobytym kwalifikacjom mogę ją realizować i wkładać w nią serce. Moje motto to „Wielkim kunsztem wykazuje się nauczyciel, który potrafi sprawić, że twórcze wyrażanie siebie i nabywanie wiedzy staje się źródłem radości.” -Albert Einstein-

Ola

Jestem instruktorką hipoterapii, a także studentką pedagogiki. Dodatkowo ukończylam kurs „Opiekuna w Żłobku i Klubie Dziecięcym”. Doświadczenie zdobyte podczas prowadzenia zajęć hipoterapeutycznych szczególnie uwrażliwiło mnie na indywidualne potrzeby każdego z nas. Cechuje mnie otwartość, cierpliwość i empatia. W czasie pracy staram się patrzeć na świat oczami dziecka, by jak najlepiej sprostać jego oczekiwaniom i potrzebom. Uśmiech na twarzy pociechy i zdobyte zaufanie jest najlepszą rekompensatą wykonywanej pracy.
Prywatnie jestem mamą Idy, pasjonatką jeździectwa i przyrody.

Paulina

Czuję że pracując z dziećmi, robię dla nich coś dobrego. Staram się być dla nich wspierającą przyjaciółką oraz czułą opiekunką. Bardzo ważne jest dla mnie aby dzieci czuły się zawsze tak samo ważne jak ja, abyśmy zawsze byli na równi, aby dzieci zawsze wiedziały że gdy przyjdą do mnie, będą wysłuchane, zrozumiane i ukojone. Wierzę, że nie ma złych emocji i zachowań, a są tylko trudne do zrozumienia lub rozpoznania. Zawsze jest coś czego nie wiemy, dla tego ważne jest aby oprócz rozwiązywania sytuacji, pomóc dziecku zaakceptować że to co się dzieje jest ok. i zrozumieć. Przy DZIECIACH jestem w swoim żywiole : ) dla tego nie ma dla mnie zabaw i zajęć nie możliwych, staram się nie zostawać w tyle z wyobraźnią, energią i optymizmem.

Mam 6 młodszego rodzeństwa i uważam, że to oni nauczyli mnie miłości do Dzieci, cierpliwości i przyjacielskiego podejścia.
Uwielbiam Dzieci, sztukę, psychologię, muzykę, taniec, śpiew, gotowanie, naturę, przygody i wiele innych rzeczy.  Na bieżąco biorę udział w różnorodnych szkoleniach i kursach oraz poszerzam swoją wiedzę i umiejętności . Jestem opiekunką z trzyletnim doświadczeniem pracy w żłobku. Staram się być na bieżąco z najnowszą wiedzą i poznawać różne perspektywy oraz z każdej czegoś się nauczyć.
Olga

Jestem wieloletnią wolontariuszką warszawskiej fundacji dogoterapeutycznej „Przyjaciel”, prowadzącą zajęcia dogoterapii w wielu placówkach edukacyjnych. Jestem również autorką materiałów wykorzystywanych podczas zajęć oraz publikacji na temat korzystnego wpływu dogoterapii na rozwój dzieci. Posiadam dwa specjalistycznie szkolone, niebywale cierpliwe, wesołe i przyjazne psy ras: Golden Retriver LAKI i Nowofunland LUKA.

Kasia

Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie klarnetu. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku „Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza”. Na co dzień pracuję w szkole podstawowej jako nauczyciel wychowawca świetlicy.

Jestem uczestniczką kursu gordonowskiego „Edukacja muzyczna dzieci w oparciu o Music Learning Theory Edwina E. Gordona” organizowanego przez Instytut Gordonowski. W wolnym czasie biegam, lubię układać puzzle i rozwiązywać sudoku. Prywatnie jestem mamą trzyletniej Antoniny.

Ewa

Z wykształcenia i wieloletniej praktyki zawodowej jestem pielęgniarką. Od kilku lat zajmuję się również pracą z dziećmi, zwłaszcza tymi najmłodszymi. Staram się w nich rozwijać zdrowe nawyki higieniczne i zdrowotne. Dzieląc się swoją energią i optymistycznym podejściem do życia, przekazuję swoją wiedzę dzieciom o zdrowym odżywianiu, higienie i zdrowiu, a także wykonuję podstawowe bilanse dzieci. A przede wszystkim lubię nawiązywać relacje z dziećmi i z nimi przebywać, bawić się.

Karolina

Jestem instruktorem aikido i gimnastyki, doradczynią noszenia w chustach, instruktorką Masażu Shantala oraz Promotorem Dobrego startu Dziecka. Prywatnie jestem mamą trójki wspaniałych chłopców Jasia, Karola i najmłodszego Frania. W Koniku prowadzę zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej, terapii bilateralnej oraz ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne. Poprzez zabawy ruchowe wspierany jest harmonijny rozwój dziecka na różnych płaszczyznach, dzieci wspinają się, pokonują przeszkody, skaczą, turlają się, czołgają.

Beata

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, UMCS w Lublinie. Jako logopeda i neurologopeda pracuję prawie 25 lat, mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, dyslalią, niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją. Prywatnie jestem mamą 2 prawie dorosłych chłopców.