Konik na biegunach

Naszym atutem są małe grupy. Sprzyja to łatwemu poznaniu dziecka i jego potrzeb, kształtowaniu prawidłowych nawyków i postaw, kreowaniu zainteresowań i nawiązywaniu przyjaźni i relacji.

Pracująca w naszym żłobku kadra, to ludzie którzy oddają się dziecku z sercem i miłością. Codziennego kontaktu z dziećmi nie traktują jako pracy, lecz jako rodzaj służby i powołania.

Wykorzystujemy specjalne metody pracy wyzwalające procesy myślenia twórczego i odtwórczego, spostrzegania i komunikowania się, tak by zapewnić dziecku podstawy łatwiejszego przyswajania wiedzy.

Z chwilą przyjęcia dziecka , naszą opieką otaczamy też rodzica, którego wspomagamy w sferze wychowawczej. Jesteśmy otwarci na współpracę i wymianę doświadczeń.

Mieścimy się nieopodal metra Stokłosy, co daje rodzicom wygodny dojazd do centrum Warszawy.

Otwarte od 7.30 do 17.00
• Sala dla najmłodszych dzieci z oddzielną sypialnią
• Własny ogród z placem zabaw - 1200m2
• Wykwalifikowana kadra
• Indywidualne podejście do każdego dziecka, dzięki małym grupom
• Comiesięczne aktywności typu: konkursy, warsztaty z rodzicami – dwa razy w roku, szafingi, kiermasze, zbiórka pieniędzy dla Domu Samotnej Matki, pikniki, bale, spotkania z Mikołajem

Nasze mocne strony

• mądra i serdeczna kadra
• domowa atmosfera
• komfortowe warunki
• szeroki pakiet zajęć edukacyjnych, dostosowanych do potrzeb dziecka (bajkoterapia, muzykoterapia, zajęcia językowe, logopedyczne, ruchowe, imprezy okolicznościowe)
• przyjazna adaptacja
• nauka poprzez doświadczanie, odkrywanie i przeżywanie
• spotkania z psychologiem dla rodziców
• zadbany plac zabaw z ogrodem na terenie chronionym
• doskonała lokalizacja

Różnorodne zajęcia

Zajęcia w czesnym:
• Angielski
• Sensoplastyka
• Zajęcia umuzykalniające
• Gimnastyka dla smyka
• Dogoterapia
ZAJĘCIA DODATKOWO PŁATNE:
• Przedstawienia teatralne co 3 miesiące

Plan dnia

Blok poranny 7.30 – 10.00
Zbieranie się dzieci, zabawa swobodna, zabawy paluszkowe
8.30 -9.00 Śniadanie
Powitanie, zabawy integracyjne
Śpiewanie piosenek i zabawy w kręgu
Zajęcia tematyczne
Zabawy na świeżym powietrzu
Blok południowy 10.00 – 15.00
Zabawy na świeżym powietrzu
11.15 - 11.45 Zupa
Bajkoterapia
Drzemka
14.00 - 14.30 Drugie danie
Blok popołudniowy 15.00 – 17.00
Zajęcia plastyczne, spotkania z muzyką, z książką
Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki
15.30 - 16.00 Podwieczorek
Zajęcia ogólnorozwojowe i relaksacyjne
Zabawy w kącikach tematycznych

Wyżywienie

W Koniku przykładamy dużą wagę do zdrowej kuchni dostosowanej do potrzeb i rozwoju dzieci.
Oferujemy dowolną dietę do wyboru.
Serwujemy zdrowe, smaczne jedzenie przygotowywane przez catering według kilku zasad :
- Ograniczenie do minimum soli, zastępując ją naturalnymi przyprawami jak kminek, majeranek, tymianek i inne zioła ( żadnych zmieszanych przypraw)
- Nie używanie cukru. Wysoki poziom cukru w diecie często łączy się z
podwyższoną aktywnością, większymi trudnościami w opanowaniu emocji,
również z trudnościami z zasypianiem. Niekiedy zamieniany na melasę, miód, stewię lub ew. bardzo rzadko, na cukier trzcinowy.
- nie używanie żadnych wzmacniaczy smaków oraz produktów wysoko przetworzonych.

Oferujemy zróżnicowane jadłospisy, nadzorowane osobą dietetyka, specjalistą w dziedzinie zdrowego żywienia najmłodszych dzieci. Staramy się urozmaicać kolory i struktury posiłków w danym dniu. Nie posługujemy się gotowymi szablonami menu mając na celu jak największą atrakcyjność posiłków dla Dzieci, a tym samym pozbycie się animozji do niektórych potraw.